Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
 Mon 05/27/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Elmhurst, Berens Park 7:00p 8:30p  >PREMIER> 15U Girls Premier Team Practice  Turf C field  SF 
 Tue 05/28/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Berens Park 7:00p 8:30p  >SELECT> 13U Girls Select Team Practice  Turf C  SF 
 Wed 05/29/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Berens Park 5:30p 7:00p  >SELECT> 09U Boys Select Team Practice  Berens C Turf field  SG 
7:00p 8:30p  >PREMIER> 15U Girls Premier Team Practice  Turf C field  SF 
 Thu 05/30/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Berens Park 7:00a 8:30a  >SELECT> U12 Boys Soccer Team Practice    KR 
Elmhurst, Berens Park 5:30p 7:00p  >SELECT> 09U Boys Select Team Practice  Berens C Turf field  SG 
Berens Park 7:00p 8:30p  >SELECT> 13U Girls Select Team Practice  Turf C  SF 
 Fri 05/31/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Butterfield Park 6:30p 7:30p  >PREMIER> 09U Boys Black Team Game ECSA 2010 Blue   KR 
Lisle, Community Park 6:00p 7:00p  >SELECT> 10U Boys Select Team Game  LISLE FC B2009 BURNLEY   KR 
Stickney, Horne Field  6:30p 7:30p  >SELECT> 11U Boys Select Team Game Chicago Dynasty This game was moved from Saturday, 6/1 to Friday, 5/31  RD 
 Sat 06/01/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Chicago, Jones College Prep 5:00p 6:30p  >SELECT> 13U Girls Select Team Game Chicago Kics   SF 
Berens Park 6:00p 7:00p  >PREMIER> 13U Boys Premier Team Game Tinley Park Bobcats   MT 
6:30p 8:00p  >SELECT> 11U Boys Select Team Game NH United Game is on Berens Field A   
Butterfield Park 4:30p 5:30p  >PREMIER> 10U Girls Premier Team Game LaGrange Celtics   MT 
Elmhurst, Elmhurst Eldridge 12:00p 1:30p  >PREMIER> 15U Girls Premier Team Game Elmhurst FC Eldridge East #1  SF 
6:00p 7:00p  >SELECT> 12U Boys Select Team Game Elmhurst FC   MT 
Glen Ellyn, Ackerman Park 4:30p 5:30p  >PREMIER> 11U Boys Premier Team Game Glen Ellyn Lakers Field G  KN 
Northbrook, Meadowhill Velo 10:00a 10:30a  >SELECT> 08U Girls Soccer Team Tourney Spartans FC 1 Please arrive no later than 9:45 AM for the 1st game  KR 
10:30a 11:00a  >SELECT> 08U Boys Soccer Team Tourney TBD   KR 
11:00a 11:30a  >SELECT> 08U Girls Soccer Team Tourney Wizard Gold 4 GAMES  KR 
11:30a 12:00p  >SELECT> 08U Boys Soccer Team Tourney TBD   KR 
12:00p 12:30p  >SELECT> 08U Girls Soccer Team Tourney Spartans FC 2   KR 
12:30p 1:00p  >SELECT> 08U Boys Soccer Team Tourney TBD   KR 
1:00p 1:30p  >SELECT> 08U Girls Soccer Team Tourney  Playoff GAME will be either 1:00 PM or 1:30 PM  KR 
Oak Brook, Oak Brook Park District 12:00p 2:00p  >SELECT> 14U Girls Select Team Game Chicago Blast   JB 
River Forest, Centennial Field 4:00p 5:10p  >PREMIER> 12U Girls Premier Team Game Chicago Edge Wear Green  BL 
Wheaton, Kelly Park 3:30p 4:30p  >SELECT> 09U Girls Select Team Game Kopion FC   KR 
Wheaton, Seven Gables Park 11:00a 12:00p  >PREMIER> 09U Boys Green Team Game Wheaton Wings Yellow   KR 
 Sun 06/02/2019 StartFinishOfclDivisionTeamTypeOpponentNote By 
Bartlett, Nature Ridge  9:00a 10:00a  >SELECT> 09U Girls Select Team Game Rush West Premier   KR 
Elmhurst, Berens Park 10:00a 11:30a  >SELECT> 15U Boys Select Team Game    EH 
Butterfield Park 10:00a 11:00a  >PREMIER> 10U Girls Premier Team Game Elmhurst FC Blue   MT 
Eldridge Park East 12:00p 2:00p  >SELECT> 13U Boys Select Team Game Legends Eldridge park field 1 - note time change and field change  TW 
2:30p 3:30p  >SELECT> 10U Girls Select Team Game KICS United   JK 
Eldridge Park North 11:30a 12:30p  >SELECT> 10U Boys Select Team Game WHEATON WINGS 2009 WHITE   KR 
12:30p 1:30p  >PREMIER> 09U Boys Black Team Game Wheaton Wings Yellow New location  MT 
6:00p 7:00p  >PREMIER> 13U Boys Premier Team Game Rush Nero 2006   MT 
Elmhurst, Elmhurst Eldridge 8:00a 9:30a  >PREMIER> 15U Girls Premier Team Game Lancer SC Eldridge East #1 (Makeup of game moved for tourney)  SF 
10:00a 11:30a  >SELECT> 16U Boys Select Team Game    EH 
2:30p 3:30p  >SELECT> 09U Boys Select Team Game OBSC 2010 Blue Eldridge Park (Spring & Butterfield Rd. )  SG 
Elmhurst, Elmhurst, Eldridge 3:00p 4:00p  >SELECT> 12U Boys Select Team Game NSA   MT 
Elmhurst, Golden Meadows 1:00p 2:00p  >SELECT> 11U Boys Select Team Game Burbank Bulldogs FC   RD 
Golden Meadows 2:30p 3:30p  >PREMIER> 11U Boys Premier Team Game Tinley Park Bobcats   KN 
Elmhurst, Salt Creek 2:30p 3:30p  >PREMIER> 09U Boys Green Team Game ECSA 2010 NAVY   MT 
York Commons 12:00p 1:00p  >SELECT> 07U Academy Spring Game    KR 
1:00p 2:00p  >SELECT> 08U-U10 Academy Spring Game    KR 
3:00p 4:15p  >SELECT> 08U Girls Soccer Team Game FESTIVAL TEAMS Please arrive at 2:45 PM for warm up  KR 
4:15p 5:30p  >SELECT> 08U Boys Soccer Team Game FESTIVAL TEAMS Please arrive at 4:00 PM for warm ups  KR 
Glen Ellyn, Ackerman Park 7:30p 9:00p  >SELECT> 15U Boys Select Team Game  Field F  EH 
LAGRANGE , GORDON PARK 12:00p 1:00p  >PREMIER> 09U Girls Premier Team Game LG Celtics   KR 
Naperville, Nike Park 2:00p 3:30p  >PREMIER> 15U Girls Premier Team Game NSA   SF 
Oak Park, Percy Julian MS 6:30p 7:40p  >PREMIER> 12U Girls Premier Team Game OPRF ALLIANCE Wear Green  BL